Hürriyet bulvarı, Beylikdüzü/İstanbul
Arama motoru optimizasyonu
Page/Post Excerpt
SEO NEDİR ? NEDEN BU KADAR ÖNEMLİDİR?

Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında, yapılan aramalarda Ürün ve hizmetlerinizi müşteri karşısına çıkaran çalışmaların tümüdür.

Diğer adı arama motoru optmizasyonu olan Seo gerek reklamınızı yapmada gerekse müşteri kitlenize ulaşmanızda oldukça faydalı bir çalışmadır.

...Doğru Seo çalışmalarının açamayacağı kapı yoktur.

ürün ve hizmetlerinizi müşterileriniz ile buluşturmanız adına yapacağınız Seo çalışmaları tamamen kapsayıcı bir dijital pazarlama mantığı ile yürütülmelidir.

Aksi taktirde istenmeyen sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Günümüzde popülerleşen büyük firmaların hemen hemen hepsi gücünü Seo çalışmalarından almaktadır. Doğru zamanda doğru yerlerde müşterilerinin karşısına çıkarak hem reklamlarını yapıp hemde ürün ve hizmetlerini pazarlayabilmektedirler.

Eğer sizde ürün ve hizmetlerinizi internette pazarlamak adına girişimler yapmayı hedefliyorsanız, Seo sizinde kapınızı çalmıştır demektir. Profesyonel anlamda arama motorlarına uyum sağlayarak, hedef müşteri kitlenizin trafik yollarını benimseyip buralarda kurumsal kimliğinizi sergilemeniz sizlere oldukça fayda sağlayacaktır. Tamamen ölçülebilir veriler ışığında reklam ve satış verilerinizi inceleyerek bu veriler ışığında hizmetlerinizi büyütmeniz oldukça tutarlı vede kalıcı olacaktır.

Tabi ki Seo adına bu girişimleri hedefliyorsanız; iyi ve detaylı bir analiz programı kapsamında uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Örneğin ürünlerinizi internette pazarlamak adına bir E-ticaret sitesi açtınız. Daha sonra arama motorlarına uyumlu ve  başarılı bir Seo süreci ile  daha çok satış ve hedefliyorsunuz. Burada dikkate alınması gereken yegane temel işletmenizin kurumsal çizgisidir. Sonrasında ise firmanızın kapsamı ve konumudur.  Şöyle ki yeni açılmış bir firma olarak Marka bazlı seo başlatsanız uzun vaade de büyük başarılar elde edilebilir. Bu hem reklamınızı yapar hemde cironuza olumlu yönde etki yapar. Burada kısa vadede satışları çoğaltırım düşüncesi çok pahalıya kaçacağı gibi istediğiniz sonuçları da alamayabilirsiniz. 

 

 

Doğru Bir Seo Süreci Nasıl Olmalıdır
Markaya Uymlu

Markanın vizyonuna uygun bir yapıda olmalıdır.

Sonuç Odaklı

Belirlenen hedeflere uygun yapıda olup sonuç alınabilmelidir.

Ölçülebilir

Yapılan tüm Seo çalışmaların sonuçları ölçülebilir olmalıdır.

Kalıcı

Yapılan çalışmalar kalıcı olmalı ve uzun vadeli hedeflere gör optimize edilmelidir. 

Yaratıcı

Yeri geldiğinde bütçe-reklam ilişkisine sürpriz aydalar sağlayacak yaratıcı bir eğilimde olmalıdır.

Dinamik

Arama motorlarında en yüksek verimi almak adına dinamik ve kapsayıcı olmalıdır.

Aktivasyon

Seo çalışmaları ile barındırılan hedef kitlenin sorunlarına çözüm bulmalı ve iyileştirici katkılar sağlamalıdır.

Tamamlayıcı

Yapılan Seo çalışmaları kurumsal kimlik literatörünün bir tamamlayıcısı olmalı ve hep "Daha iyisi" ilkesini beslemelidir.

Bil Türkiye Seo Hizmetleri

Bil Türkiye ekibi olarak bugüne kadar dijital pazarlama kapsamında onlarca şahıs ve firma için başarılı seo süreçleri yürüttük. Geliştirme çalışmaları ile Seo (Arama motoru optimizasyonu) sonuçlarını ölçülebilir bir tabanda raporlaştırmak ve sonuçları ile başarımızı ölçmenin bir diğer yolu olduğuna inanıyoruz.

WhatApp
Merhaba
Bilişim Türkiye
Size nasıl yardımcı olabilirim ?